Technická data

  • Nosnost 2 osoby a přítěž do celkové hmotnosti 250Kg
  • Pracovní výška 14,5m
  • Boční dosah 9,5m
  • Ovládání proporcionální
  • dodávka čerpadlem 30dmk/min

 

Popis zařízení

Plošina LC-14M je elektrohydraulicky ovládané zvedací zařízení pro jehož konstrukci, výrobu, montáž, zkoušení, údržbu a provoz platí tyto normy: Pojízdné zdvihací pracovní plošiny (EN 280) a bezpečnostní předpisy pro práci na trakčním vedení tramvají a trolejbusů (ČSN 343112).

Sklopnou část tvoří tři kloubově spojená ramena s kvalitní rakouské oceli. První, teleskopické rameno je upevněno na sloupu točnice. Na konci třetího ramene je zavěšen pracovní koš jehož vyvažování do vodorovné polohy je mechanické. K ustavení plošiny slouží čtyři opěry umístěné v rozích rámu plošiny. Každá opěra má svůj samostatně ovládaný hydraulický válec, který umožňuje její ustavení do pracovní polohy velice rychle a snadno sklápění, (9 vteřin) a zvedání (14 vteřin)!!!

Pohyby ramen a pohyby všech opor jsou řízeny proporcionálně. To znamená, že rychlost jejich pohybůn lze plynule řídit polohou ovládacích pák. K řízení koše, který je z elektricky nevodivého materiálu, kolem jeho svislé osy závěsu slouží tlačítkové ovladače na panelu koše.

Montážní dílnu o rozměru 3500 x 2200 x 1950 mm tvoří nádstavba CARGO VAN se dvěma suvnými dveřmi viz foto.

Vnitřní výbava je ve standartním provedení s jedním pracovním stolem se svěrákem a zásuvkami na nářadí a dvě police na materiál, dále dvě okna, vnitřní a venkovní osvětlení dílny a ovládacích panelů.

Pracovní plošina s montážní dílnou elektricky izolovaná aplikovaná na podvozku IVECO Turbo daily C11 5,2t.