Technická data LC-14/16/17/18M v základní výbavě

  • Nosnost 2 osoby a přítěž do celkové hmotnosti 250 Kg
  • Pracovní výška dle typu 14/16/17/18m
  • Boční dosah dle typu 9/10/11m
  • Otoč sloupu točnice ramen 360°
  • Ovládání proporcionální
  • Vypínání a startování motoru podvozku z koše
  • Ustavitelnost do náklonu 10°
  • Hmotnost nástavby plošiny 2600kg - 3200kg
  • Plošina LC-T16M na podvozku DAEWOO AVIE D75N

Nové moderní konstrukční řešení plošin řady LC-T14-18M umožňuje každodenní náročné pracovní nasazení v náročných podmínkách

Jednoduchá a snadná obslužnost plošin společně s vysokými užitnými vlastnostmi a dostupnou cenou je výhodným doplněním mechanizačního parku technických či komunálních služeb. Pro dopravní podniky měst jsou speciální LC-TM s úpravou elektrické izolace zdvíhacího zařízení dle ČSN 343 112 pro práci pod trakčním vedením.

 

Popis zařízení

Sklopnou část zdvíhacího zařízení tvoří dvoustupňový teleskop se sklopným ramenem na jehož konci je zavěšen pracovní koš. Podlaha koše je udržována ve vodorovné poloze mechanickým vyrovnávacím zařízením. První teleskopické a druhé rameno mají vlastní polohovací hydraulický válec. Opory dle přání zákazníka jsou buď pístové, nebo pákové. Veškeré pohyby opor a ramen jsou řízeny proporcionálně. Ustavení plošiny do pracovní polohy trvá necelých - 20 vteřin. Výkonné čerpadlo s proporcionálním řízením umožňuje obsluze rychlé dosažení pracovních poloh při plném zatížení s vynikajícími parametry výškových a především bočních dosahů, které nejsou v celém průběhu diagramu omezovány! Plošiny řady LC-T14/18M splňují veškeré bezpečnostní normy ČSN EN 280. Užitné vlastnosti nadále zvyšují velké uzamykatelné prostory na materiál a nářadí.

Nosné polohovací zařízení je uloženo na točnici. Veškeré řídící a silové elektrické prvky, včetně elektromotoru hydrogenerátoru jsou napájeny z elektroakumulátoru. Plošina je vybavena zařízením blokujícím veškeré funkce při přetížení koše. Ovládací prvky na panelu koše mají polohu 'mrtvého muže'. Ramena lze nouzově natočit a spustit do transportní polohy.

 

Podvozek

Aplikace plošin je možná na jakýkoliv podvozek s minimální užitnou nosností dle typu 2500 - 3500kg.

 

Speciální úprava

Na přání zákazníka lze plošinu dovybavit dalším připojeným pohonem na 230/380 V DC, agregátem na benzín případně naftu, otáčeným košem, elektricky izolovaným košem, zásuvkou v koši na 230 V DC/24 V AC atd.